B173HAN04.7 17.3 inch 40 Pin High Resolution 1920 x 1080 144Hz Laptop Screen TFT LCD Panels, B173HAN04.7
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Option
Quantity
1. Replacement laptop screen panel
2. High resolution: 1920 x 1080 pixel
3. Diagonal screen size: 17.3 inch
4. Backlight Lamp: WLED type
5. Interface: 40PIN
6. Screen type: TFT LCD
7. Contrast Ratio: 800:1
8. Luminance: 250cd/m
9. Display scale: 16:9
10. Active Area: 381.888 x 214.812mm
11. Size: 389.89 x 238.31mm
12. Features: Straight row, narrow side, without bracket
Specification:
Package Weight
One Package Weight 1.15kgs / 2.54lb
One Package Size 45cm * 33cm * 8cm / 17.72inch * 12.99inch * 3.15inch
Qty per Carton 10
Carton Weight 12.50kgs / 27.56lb
Carton Size 62cm * 40cm * 30cm / 24.41inch * 15.75inch * 11.81inch